За якими параметрами вибирати генератор

0

Життя в сучасному світі неможливо уявити без електрики. Ця потужна сила стала незамінним союзником у повсякденних справах і вирішальним фактором у численних галузях промисловості. Однак, щоб мати постійний доступ до цього дару цивілізації, потрібні генератори. Але як вибрати відповідну модель серед маси варіантів — розглянемо ключові параметри, які треба враховувати під час вибору цього пристрою.
Основна характеристика — потужність.
Вона визначає, скільки електроенергії здатен виробляти агрегат. Для побутових потреб може підійти невеликий генератор Walter Stahl з відповідним діапазоном від 1 до 5 кВт. У великих промислових моделей цей показник може бути значно вище. Під час вибору треба обов’язково виконати розрахунки, скільки та яких споживачів буде під’єднано до обладнання.
Зверніть увагу, що в документації вказана характеристика може бути написана по-різному. В одному випадку — кВА, у другому — кВт. Це відповідно повна та активна потужність. Орієнтуватися потрібно на другий показник. У деяких моделей вони можуть збігатися, в інших — ні.

Тип палива

Генератори можуть працювати на різних типах пального. Зокрема:

  1. бензин;
  2. дизель;
  3. природний або скраплений газ;
  4. біопаливо;
  5. сонячна енергія.

 

Вибір залежить від його доступності, витрат на нього та середовища, у якому ви плануєте використовувати агрегат. Для побутових цілей (у тому числі аварійних) найчастіше вибирають бензинові варіанти.

Напруга та частота

Ці показники мають відповідати стандартам мережі живлення. Для України це 220 В та 50 Гц. Це звичайні однофазні пристрої, які найпоширеніші. Є також трифазні з напругою 380 В, але вони потужніші, тому як побутові використовуються нечасто.
Максимальний час роботи
Генератори мають обмежений ресурс і не можуть працювати весь час безперервно. Вибираючи певну модель, враховуйте, скільки годин двигун здатен функціонувати без зупинки. Цей параметр може бути важливим із комерційної точки зору. У цьому аспекті оптимальними є дизельні варіанти, оскільки вони витриваліші, ніж бензинові.

Рівень шуму

Якщо електростанція використовуватиметься в місцях зі значними шумовими обмеженнями, таких як житлові зони, важливо враховувати рівень шуму, який вона генерує. Якщо пристрій купуєте для використання біля приватного будинку, це не так важливо.

Вартість, якість та виробник

Як і під час вибору будь-якого іншого товару, необхідно враховувати всі аспекти. Недорогі моделі можуть виконувати свої функції, але не завжди будуть надійними та довговічними. Важливо знайти баланс між вартістю та якістю.
Вибір генератора — завжди комплексне рішення. З огляду на різні параметри, ви зможете забезпечити собі надійне і стабільне живлення в аварійній ситуації або далеко від стаціонарної електромережі.