Як отримати компенсацію за зруйноване житло через війну – розкажуть наші експерти

0

Через жорстоку війну багато українських сімей залишились без даху над головою. Як пише статистика, сьогодні близько 800 тисяч людей залишилися без домівок, але майже 200 тисяч уже подали заявки на відшкодування майна. Як це працює в Україні і як провести технічне обстеження споруд та будинків, щоб отримати компенсацію за зруйноване житло від воєнних дій, розкажуть наші експерти.

Хто може отримати виплату за пошкоджене житло

  • Фізичні особи, які були власниками нерухомого майна;
  • Фізичні особи, що були замовниками будівництва;
  • Інвестори, що вкладали в житлове будівництво;
  • Фізичні особи, що викупили об’єкт, але не оформили право власності,
  • Спадкоємці.

Що треба зробити для отримання компенсації 

  • Перевірте та підготуйте документи, що підтверджують право власності на пошкоджене майно;
  • Зверніться до центра надання адміністративних послуг, це може зробити власник об’єкта або представник, але він повинен мати довірений документ, який має бути нотаріально затверджений.
  • Якщо об’єктів декілька, необхідно подати різні заяви, на кожен будинок.

 

Види компенсацій та способи отримання

Отримати компенсацію за зруйноване житло можна буде грошима, які власник може витратити за власним бажанням, або державним фінансуванням у нове будівництво, також можливе фінансування на ремонт багатоквартирного будинку, де пошкоджене спільне майно.

Розмір та суму компенсацій будуть визначати вищі органи з урахуванням пошкодження майна. Максимальний розмір відшкодування за одне житло не має перевищувати вартість 150 кв. метрів. Якщо виникне бажання у власника отримати нове житло, яке дорожче за пошкоджене, різницю він має сплатити з власних коштів.

Скільки часу чекати на отримання коштів

Етап післявоєнної відбудови та відшкодування усіх збитків буде довготривалим. Але наші експерти рекомендують не затягувати з фіксуванням збитків, необхідно вже зараз підготувати всі необхідні документи, у разі втрати – звертатись до необхідних органів для відновлення паперів. Якщо є можливість відновити незначні пошкодження власноруч, треба це зробити, але напередодні – зафіксувати всі збитки для подальшого отримання компенсацій.

Слід зауважити, що експерти компанії “МЕГАПОЛІС БУДЕКСПЕРТ» проводять технічне обстеження будівель, які були зруйновані або пошкоджені під час воєнних дій та формують відповідні сертифікати.