Український супутник «Січ-2» успішно запущений

0

Відбувся успішний пуск української ракети-носія «Дніпро» з вітчизняним супутником оптико-електронного спостереження Землі «Січ-2» на борту, який присвячений 100-річчю від дня народження М. К. Янгеля, видатного конструктора ракетно-космічної техніки.

Про це повідомила прес-служба Державного космічного агентства.

Так, 17 серпня 2011 в 10:00 12 хв. за київським часом з пускової бази «Ясний» (Оренбурзької області Російської Федерації) при безпосередній участі українських фахівців був здійснений пуск ракети-носія «Дніпро», яка вивела на задану орбіту вітчизняний супутник дистанційного зондування Землі «Січ-2». Одночасно було запущено ще 6 космічних апаратів: «RASAT» (Туреччина), «NigeriaSat-2» і «NigeriaSat-X» (Нігерія), «EduSat» (Італія), «AprizeSat-5» і «AprizeSat-6» (США ).

Космічний апарат «Січ-2» дистанційного зондування Землі масою 176 кг розроблений Державним підприємством «Конструкторське бюро» Південне» і виготовлена ​​Державним підприємством« Виробниче об’єднання «Південний машинобудівний завод». Призначений для отримання в оптичному діапазоні цифрового зображення поверхні Землі, контролю за використанням аграрних ресурсів, землекористування та лісокористування, надання допомоги при здійсненні екологічного моніторингу, оцінки забруднень навколишнього середовища, моніторингу надзвичайних ситуацій, розвідки корисних копалень, а також в інтересах безпеки держави.

Ракета-носій «Дніпро» розроблена на базі міжконтинентальної балістичної ракети РС-20 Державним підприємством «Конструкторське бюро« Південне »і виготовлена ​​Державним підприємством» Виробниче об’єднання «Південний машинобудівний завод» в кооперації з українськими і російськими підприємствами. Зазначений пуск став 17-м запуском ракети-носія «Дніпро» в рамках програми «Дніпро».

Запуск супутника «Січ-2» ракетою-носієм «Дніпро» є подарунком працівників космічної галузі України до 20-річчя Незалежності нашої держави.