Дефіцит вітаміну Д у жінок: найбільш розповсюджені симптоми

0

Нестача вітаміну D виникає найчастіше в тих випадках, коли тіло не отримає або не синтезує його достатню кількість. Такий стан є дійсно дуже небезпечним, адже цей нутрієнт відповідає за хорошу засвоюваність кальцію. Тож його дефіцит може стати причиною розвитку остеопорозу.

Загалом вітамін D наша шкіра синтезує під дією ультрафіолетових променів. Втім майже у кожної четвертої людини може все ж таки виникати дефіцит: особливо у холодну пору року, коли активність сонця мінімальна. В таких випадках рекомендується вживати вітамін D у вигляді харчових добавок та додати в раціон рибу, яєчні жовтки й збагачені продукти. Втім в першу чергу варто знати, як розпізнати дефіцит у жінок. На допомогу прийде наш матеріал, в якому ми зібрали найпоширеніші ознаки проблеми.

Часті хвороби

Вітамін Д сприяє зміцненню імунної системи. Якщо ви помітили, що останнім часом занадто часто хворієте, то цілком можливо, що винним у цьому є дефіцит нутрієнта. Річ у тім, що він регулює вироблення та функціонування імунних клітин. Через нестачу нутрієнтів захисна функція організму послаблюється, що безпосередньо впливає на частоту захворювань.

Відчуття втоми

Численні дослідження покази, що відчуття втоми тісно пов’язано з дефіцитом вітаміну Д. Річ у тім, що нутрієнт впливає на роботу м’язів та імунну систему. Крім того, він регулює рівень серотоніну в мозку — нейромедіатора, який відповідає за настрій та енергію. Його нестача може призвести до порушень у цих процесах, через що й виникають зниження енергії, відчуття втоми та постійна сонливість.

Біль та слабкість у м’язах

Вітамін Д впливає на роботу м’язів. При його нестачі збільшується ймовірність виникнення різноманітних симптомів на кшталт атрофії, втрати м’язового тонусу та болю. Зазвичай такі проблеми можуть збільшувати кількість падінь та суттєво погіршувати якість життя.

Біль у спині

Зазвичай у жінок при дефіциті вітаміну Д розвивається біль у спині. Це пов’язано з тим, що нутрієнт має вплив на м’язову функцію та безпосередньо стан кісток, допомагаючи поглинатись кальцію. Нестача вітаміну Д може стати причиною ослаблення кісток та м’язів, що своєю чергою призводить до болю у спині.

Переломи кісток

Однією з найхарактерніших ознак дефіциту вітаміну Д є вразливість кісток до переломів навіть при мінімальних травмах або навантаженнях. Це також пов’язано із тим, що через нестачу нутрієнта організм не поглинає достатню кількість кальцію, через що кістки не можуть зміцнюватися належним чином.

Депресія

Численні дослідження довели взаємозв’язок дефіциту вітаміну D та депресії. Він доволі простий: нутрієнт має вплив на рівень серотоніну в мозку. Нестача вітаміну впливає на зниження рівня нейромедіатора що зазвичай супроводжується появою симптомів депресії.

Збільшення ваги

Нерідко зниження рівня вітаміну Д в організмі у жінок супроводжується збільшенням ваги. Загалом нутрієнт може регулювати гормональний баланс, в тому числі й ті гормони, що контролюють метаболізм жиру та безпосередньо сам апетит. Нестача вітаміну Д порушує цей баланс, через що організм може споживати занадто велику кількість калорій, а вага, відповідно, збільшується.

Екзема

Ще одна ознака дефіциту вітаміну D — поява екземи. Через брак нутрієнта в організмі, імунна система не здатна забезпечувати функцію шкірного бар’єру. Через це виникає екзема, яка супроводжується запаленням, подразненням та набряком шкіри. Якщо ви стикаєтесь з такою проблемою, як зимова екзема, обов’язково варто вживати вітамін D у вигляді таблеток.

Випадіння волосся

Дуже часто при дефіциті вітаміну Д жінки можуть спостерігати сильне випадання волосся. Це пов’язано з тим, що нутрієнт відіграє важливу роль у регуляції циклу волосся, в тому числі відповідає за регенерацію та ріст новим пасм. Втім це не єдина проблема. Загалом нестача вітаміну Д може також й уповільнювати ріст волосся.

Проблеми з яснами та зубами

Нестача вітаміну D завжди негативно позначається на здоров’ї ротової порожнини. Зазвичай найхарактернішою ознакою його дефіциту є карієс. Втім нерідко розвивається й інша проблема — пародонтит. Це пов’язано і з ти, що вітамін Д зменшує запалення, а його нестача призводить до протилежного ефекту.

Нетримання сечі

В деяких випадках нестача вітаміну Д може супроводжуватись такою неприємною проблемою, як нетримання сечі. Зазвичай це пов’язано з тим, що безпосередньо сам нутрієнт має вплив на м’язи, а при його нестачі може розвиватись слабкість тазового дна, яка супроводжується й нетриманням.

Висновки

Насправді нестача вітаміну Д — справжня проблема для здоров’я жінки. Саме тому варто своєчасно звернути увагу на появу нехарактерних для вашого самопочуття змін. У таких випадках обов’язково звертайтесь до лікаря, здавайте аналіз крові та вживайте спеціальні харчові добавки для налагодження ситуації.