Двигуни на мототехніку — які бувають і чим відрізняються

0

Для силових агрегатів характерна велика різноманітність за робочим об’ємом, корисними опціями і потужністю. Звичайно, необов’язково досконально розбиратися у всіх цих тонкощах, щоб успішно експлуатувати сільгоспмашини. Однак кожному власнику, все ж, корисно володіти мінімумом знань про різні двигуни на мототехніку. Інформація з цієї статті допоможе вам розібратися в базових питаннях, щоб не припуститися грубих помилок за необхідності купити мотор.

Категорії двигунів на мототехніку за призначенням

Для кожного типу техніки існує власна ніша призначених для неї силових агрегатів. Двигун на мототехніку має такі особливості:

  • Для мотокос. Бензокоси для заготівлі сіна та догляду за галявинами оснащуються 2-х або 4-х тактними двигунами для мототехніки. Чотиритактні пристрої дорожчі, проте економніше витрачають паливо, менше шумлять і виділяють мінімум шкідливого вихлопу. До того ж з ними власнику не доведеться перед кожною заправкою готувати паливну суміш.
  • На мопеди та мотоцикли. Для двоколісного дорожнього транспорту найпоширенішим варіантом ДВЗ залишається простий за конструкцією моноциліндр. Однак для поліпшення характеристик розроблено ще багато варіантів двигунів на мототехніку: з паралельним і V-подібним твіном, V4 і опозитні.
  • На мотоблоки. На моделі легкого класу переважно встановлюються бензинові китайські двигуни для мототехніки, а на важкі — дизельні. Однак такий поділ умовний. При визначенні класу самохідної машини враховується не кількість споживаного пального, а площа, яку вона може обробити.

Ми розглянемо двигуни для мінітракторів окремо, тому що для вибору відповідного двигуна потрібно враховувати безліч параметрів, що робить цей процес складнішим.

Двигуни на мінітрактори: особливості

Двигуни на мінітрактори: особливості

У цих багатофункціональних с/г машинах знаходять застосування двотактні і чотиритактні мотори з 1 або 2 циліндрами. Двигуни на мінітрактори з https://tata-agro-moto.com можуть працювати від бензину або дизпалива, і ця різниця сильно впливає на експлуатаційні можливості:

  • Дизельні пристрої мають високий моторесурс, зберігають хорошу тягу на низьких обертах, підлаштовують споживання солярки під навантаження.
  • Бензинові двигуни на мінітрактор доступніші за ціною, простіше запускаються в холод, менші за розмірами і простіші в обслуговуванні.

Незалежно від виду споживаного пального найбільш важливими в двигуні на мінітракторі є такі показники:

  • потужність у к. с.;
  • крутний момент;
  • об’єм циліндрів у куб. см;
  • характеристики ВВП (від вала залежить продуктивність навісного обладнання, а також сама можливість його агрегатування);
  • варіант стартера (ручний, електричний, комбінований).

Широкий вибір двигунів на мінітрактори і запчастин до них доступний на сайті інтернет-магазину Tata Agro-Moto. Інтернет-магазин підтримує доставку замовлень по Україні, за домовленістю клієнтам відкривається опція самовивозу.

Автор: Новіков Олександр Сергійович (експерт Tata-Agro-Moto).