Яка плитка підходить для електричної теплої підлоги

0

Плитка – популярне підлогове покриття, яке найчастіше використовується у таких кімнатах, як кухня, ванна, балкон тощо. Вона доволі міцна і здатна витримувати високі навантаження, відрізняється привабливим зовнішнім виглядом і простотою у догляді.

Але є і один суттєвий недолік – плитка доволі холодна. І переміщатися нею босоніж не зовсім зручно. Особливо, якщо надворі холодно. Навіть у випадку хорошого нагрівання приміщення батареями чи обігрівачами не вдається підняти температуру самого підлогового покриття. Вихід є – все більше людей сьогодні встановлюють спеціальні системи. Електрична тепла підлога під плитку робить покриття набагато комфортнішим та тактильно приємнішим. Головне правильно підібрати матеріал, який вкладається на нагрівальні мати або кабелі.

Особливості вибору плитки під теплу підлогу

В цілому, більшість варіантів плитки, які представлені сьогодні на ринку (особливо якщо ми говоримо про якісне підлогове покриття), можна поєднувати з електричною теплою підлогою. Основні вимоги до матеріалу виглядають так – плитка має бути:

  • здатною витримувати перманентне нагрівання;
  • з щільною непористою структурою;
  • з високими показниками теплопровідності.

Також не рекомендується вкладати на електричну теплу підлогу доволі тонке підлогове покриття. Щодо категорії, найкраще поєднується з нагрівальними кабелями або матами керамічна плитка або керамограніт. Вони ж найчастіше і використовуються для облицювання підлоги кімнати.

Важливим також є вибір якісного плиткового клею. Особливо, якщо тепла підлога буде монтуватися безпосередньо у нього. Суміш має бути щільною та такою, що забезпечує надійне  приклеювання як підлогового покриття. так і нагрівальних елементів під ним.

Як встановлюється плитка під електричну теплу підлогу?

Існує кілька способів монтажу електричної теплої системи під керамічну плитку або керамограніт:

  1. Вологий. У такому випадку нагрівальні елементи встановлюються у бетонну стяжку. Для цього використовуються виключно нагрівальні кабелі: одножильні або двожильні. Другий варіант відрізняється більшою простотою у монтажі. Зверху на нагрівальні елементи заливають піщано-цементну суміш. А далі вже викладають підлогове покриття.
  2. Сухий метод. Більш простий спосіб монтажу електричної теплої підлоги. Особливо актуальний, якщо ви не бажаєте робити капітальний ремонт приміщення. У такому випадку нагрівальні мати встановлюються безпосередньо під підлогове покриття. А точніше, у плитковий клей. Такий метод дозволяє набагато швидше прогріти керамічну плитку. Адже для цього системі не потрібно буде проходити шар бетонної стяжки.

Вибирати нагрівальні елементи можна самостійно. Але краще заручитися допомогою фахівців. Якість та швидкість нагрівання підлоги буде залежати від виду нагрівальних елементів, їхньої товщини, потужності тощо. Обов’язково подбайте про хороший високоточний терморегулятор, який дозволить регулювати температуру нагрівання підлогового покриття.