Електронний реєстр призовників: Користь і ризики для України

0

Цифрова трансформація військових

З приходом нового міністра оборони України Рустема Умєрова розпочалася масштабна цифрова трансформація для військових і військовозобов’язаних. Ця ініціатива передбачає створення електронних військових квитків, реформування військово-лікарських комісій та запуск єдиного реєстру призовників.

Єдиний реєстр призовників

Єдиний реєстр призовників викликає значний інтерес, оскільки має спростити процедуру призову громадян до Збройних сил під час війни. У Верховній Раді було зареєстровано законопроєкт, який має полегшити взаємодію між відомствами для введення інформації про військовозобов’язаних в єдиний державний реєстр, включаючи особисті дані.

Стан і перспективи реєстру

Наразі в Україні вже існує реєстр під назвою «Оберіг», проте він ще не має повної бази даних військовозобов’язаних. Робота над ним активно триває, і в жовтні планується його завершення. Парламентарії працюють над покращенням цього реєстру та взаємодією з іншими відомствами.

Роль «Дія.Engine» у цифровізації

Платформа «Дія.Engine» відіграє ключову роль у цифровізації реєстрів та робить їх доступними для громадян. Ця ініціатива спрямована на прискорення запуску автоматизованих державних послуг та забезпечення безпеки від кібератак. Розробка цифрових реєстрів відбувається у співпраці з професійними IT-фахівцями.

Поки що невідомо, коли точно реєстр призовників повноцінно запрацює та яке відомство візьме на себе його створення. Однак ця ініціатива обіцяє полегшити процедуру призову і стане важливим кроком у цифровізації військової сфери в Україні.