Рекордний старт: обсяг біткойн ETF торгів за перший день сягнув 4,6 мільярда доларів

0

Нова ера інвестицій: як ETF біткойну підкорюють ринок

У перший торговий день, 11 січня, біржові фонди (ETF) біткойнів, зареєстровані в США, здивували світ, продавши акції на рекордну суму — 4,6 мільярда доларів. Це свідчить про великий інтерес інвесторів до нових фінансових інструментів у сфері криптовалют.

Запуск ETF: гравці та конкуренція

Одинадцять спотових біткойн-ETF, включаючи BlackRock iShares Bitcoin Trust, Grayscale Bitcoin Trust і ARK 21Shares Bitcoin ETF, розпочали торги, розпочавши конкурентну боротьбу за частку на ринку. За даними LSEG, Grayscale, BlackRock і Fidelity були лідерами у торгових обсягах.

ETF Обсяг торгів
Grayscale Bitcoin Trust $2,3 млрд
BlackRock iShares Bitcoin Trust $1 млрд
ARK 21Shares Bitcoin ETF $1 млрд

 

Високий ризик та реакція регулятора

Незважаючи на успіх запуску ETF, деякі керівники визначають біткойн як інвестицію з високим ризиком. Vanguard, найбільший постачальник взаємних фондів, відмовився від планів додавати нові біткойн-ETF до своєї платформи.

Відхилення та реакція SEC

Раніше SEC відхилила всі спотові біткойн ETF з питань захисту інвесторів. Голова SEC Гарі Генслер, коментуючи це, наголосив, що схвалення ETF не є підтримкою біткойна, визнавши його як «спекулятивний, нестабільний актив».

Вплив на ринок та ціни криптовалют

Подія спричинила різкий підйом ціни біткоїна, яка досягла найвищого рівня з грудня 2021 року. Ціна ефіру, другої за величиною криптовалюти, також зросла. Однак реакція SEC на фейкове повідомлення у соцмережі призвела до тимчасового падіння цін.

За новими інвестиційними можливостями стоять великі зміни у світі криптовалют та фінансів, що буде визначати подальші рухи ринку.