Угода European Lithium: придбання українського підприємства з ліцензіями

0

Огляд угоди

У резонансній угоді на міжнародному ринку літію, австралійська компанія European Lithium оголосила про придбання українського підприємства ТОВ «Європейський літій Україна». Цей стратегічний крок розглядається як важливий етап у розширенні впливу European Lithium на європейському ринку літію. Згідно з офіційною інформацією, розміщеною на сайті European Lithium, угода передбачає перехід усіх літієвих ліцензій на українські родовища до австралійської компанії.

Зміна власності і топ-менеджменту

В рамках цієї угоди, European Lithium Limited стала єдиним власником «Європейський літій Україна», з Ентоні Сейджем в ролі основного бенефіціара. Попередній власник Михайло Жернов, зберігає свої позиції в топ-менеджменті нової структури, що свідчить про прагнення зберегти управлінський досвід та знання місцевого ринку. Окрім того, Жернов може розраховувати на компенсацію в разі успішного отримання новим власником ліцензій на родовища Добра і Шевченківське.

Історія та Зв’язки ТОВ «Європейський літій Україна»

ТОВ «Європейський літій Україна», засноване у 2010 році під назвою «Петро-Консалтинг», має статутний капітал 340 200 грн. Це підприємство має складну історію, включно з зв’язками з колишнім народним депутатом Ігорем Кононенком, як вказано у розслідуванні «Наших грошей» 2018 року. Ці зв’язки надають додатковий контекст до розуміння впливу цієї угоди на український бізнес-ландшафт.

Майбутнє родовищ літію

На додаток до основної угоди, важливим є зазначення позиції European Lithium щодо Шевченківського родовища. Незважаючи на попередні претензії, влітку 2023 року голова правління European Lithium Тоні Сейдж вказав, що компанія більше не зацікавлена у цьому родовищі через його близькість до лінії фронту. Це рішення відображає не тільки бізнес-стратегію, але й політичну обережність компанії в контексті поточних геополітичних умов.

Вплив на Європейський Ринок Літію

Ця угода має значний вплив на європейський ринок літію, підсилюючи позиції European Lithium як одного з ключових гравців. Очікується, що придбання українських літієвих ліцензій допоможе компанії зміцнити свою роль в ланцюгу поставок критичних мінералів, що набуває все більшої важливості в контексті глобальних тенденцій до електрифікації та зеленої енергетики.