Севастополь розчарувався у Росії Міжнародні відносини

0

Місцева влада у Севастополі каже, що після того, як президенти України та Росії Віктор Янукович та Дмитро Медведєв домовилися про продовження терміну перебування у Криму російського флоту, там сподівалися, що грошей у міському бюджеті буде значно більше.

За словами мера Севастополя Валерія Саратова, після угоди, яка продовжила термін перебування ЧФ, підприємства Чорноморського Флоту Росії мали б отримувати більше замовлень. Замість цього, за даними Саратова, на підприємствах ЧФ відбулися скорочення.
«На цих підприємствах цього року скорочена кількість робочих місць десь на 12%. Відповідно, ми отримали менше грошей до міського бюджету. Зовсім складно будівельному управлінню ЧФ, яке розпочало процедуру банкрутства. Дуже погана ситуація на 13-му судноремонтному заводі ЧФ. Фактично вони стоять без замовлень», — зазначив мер.

Валерій Саратов розповів, що минулого року Чорноморський флот сплатив місту 90 мільйонів гривень податків. Це близько 15% міського бюджету.

У 2010-му міська влада прогнозує зменшення надходжень від російського флоту.

Також занепокоєння затримкою інших грошей висловив заступник міського голови Ігор Локтіонов.

Він розповів, що кошти, які б уже мала передати Росія на соціально-економічний розвиток Севастополя, надходять з відчутним запізненням. Через вимоги бюджетного планування місто може не встигнути використати їх цього року, зауважив Ігор Локтіонов.

«Велика кількість листів було надіслано і прем’єрам обох країн, і президентам, а також до МЗС. Наш МЗС організував дві ноти з цього приводу. За цими нотами у Москві були проведені дві наради. Але ланцюг Севастополь – МЗС України – МЗС Росії – дуже задовгий та бюрократичний. Тим не менше, частину коштів ми цього тижня маємо отримати – 50%. Решта ж…будемо добивати це питання».

Тим часом оглядачі прогнозують, що таке «вибивання» російських грошей за перебування ЧФ на території України може стати правилом.

Росіяни після укладання «харківських угод» негаразди з фінансовими питаннями не коментували.

Натомість мер Москви Юрій Лужков, перебуваючи у Севастополі на святкуванні Дня ВМФ Росії, заявляв, що у столиці Росії, після проходження нею кризового часу, знову з’явилась додаткова можливість для активної підтримки Чорноморського флоту та Севастополя.

За матеріалами: Бі-Бі-Сі