Кабмін змінив порядок виплати допомоги при народженні дитини

0

Кабінет міністрів України вніс зміни до порядку призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми.

Відповідну постанову уряду від 22 червня 2011 № 661 опубліковано на сайті уряду.

Згідно постанови, допомога при народженні дитини, яка народилася після 8 квітня 2011 року, надається у сумі, кратній 30 розмірам прожиткового мінімуму, — на першу дитину; кратною 60 розмірам прожиткового мінімуму, — на другу дитину; кратної 120 Розмір прожиткового мінімуму, — на третю і кожну наступну дитину.

Виплата допомоги здійснюватиметься одноразово у десятикратному розмірі прожиткового мінімуму при народженні дитини, решта суми буде виплачуватися: на першу дитину протягом 24 місяців, на другу дитину — 48 місяців, на третю і кожну наступну дитину — 72 місяців рівними частинами.

«У разі передачі дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, під опіки чи піклування або пристрій у дитячий будинок сімейного типу, прийомній сім’ї в розрахунок розміру допомоги на таку дитину не включається розмір призначеної державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування», — також сказано в документі.

Нагадаємо, наприкінці минулого року Рада прийняла в цілому ініційований Президентом закон, який передбачає збільшення суми виплат матеріальної допомоги дітям з малозабезпечених сімей.

Протягом 2011 року прожитковий мінімум в Україні буде підвищений на 59 грн. — З 894 грн. до 953 грн. Про це йдеться в проекті Закону про державний бюджет на 2011 рік,.

Згідно з документом, наступного року прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць встановлюється в таких розмірах: з 1 січня — 894 грн., З 1 квітня — 911 грн., З 1 жовтня — 934 грн., З 1 грудня — 953 грн .