Польща підтвердила зацікавленість в будівництві нафтопроводу Одеса-Броди до Гданська

0

Польща готова співпрацювати з Україною в плані будівництва нафтопроводу Одеса-Броди, але чекає усунення фінансових та організаційних питань.

Про це заявив польський прем’єр-міністр Дональд Туск після зустрічі з свої українським колегою Миколою Азаровим, передав кореспондент ГолосUA.

«Що стосується нафтопроводу Одеса-Броди-Плоцьк і в перспективі Гданськ, то ми в постійному контакті з цього приводу і ця тема також була темою моєї сьогоднішньої зустрічі з Президентом Януковичем. Польща підтверджує свою зацікавленість у розвитку цього проекту. Для нас цей проект — дуже істотний елемент диверсифікації джерел енергоносіїв, і що стосується політичного рішення, то воно в нас не змінилося», — зазначив він.

При цьому, він наголосив на необхідності прискорити усунення питань стосовно фінансової та організаційної сторони питання.

«Цей проект коштує великих грошей і ті, хто вкладає з повинні мати впевненість у тому, що це буде і вигода а не тільки політична солідарність», — акцентував польський прем’єр.

Також Туск озвучив намір ще цієї осені скласти перелік питань української сторони — польської і — навпаки. На його переконання, це допоможе розвіяти всі сумніви відносного цього проекту.

Нафтопровід «Одеса-Броди», який будувався в 1996-2001 роках, призначався для транзиту каспійської нафти в Центральну Європу, з перспективою в порту Балтійського моря. Після завершення будівництва нафтопровід три роки не використовувався. Надалі його експлуатували в реверсивному режимі: нафту з нафтопроводу «Дружба» перекачувалася в термінали українського порту «Південний». Вартість будівництва нафтопроводу «Одеса-Броди» — 550 млн гривень.