Петро Симоненко: ”Росія запропонувала Україні виходити з економічної кризи разом”

0

Сьогодні відбувається візит делегації Верховної Ради України до Москви. Українських парламентаріїв приймають на вищому рівні: заплановані зустрічі із президентом РФ Дмитром Мєдвєдєвим, прем’єр-міністром Володимиром Путіним. Вже відбулися переговори із групою депутатів Держдуми РФ на чолі із головою Ради Федерації Сергієм Міроновим. Про результати зустрічі в інтерв’ю кореспонденту ГолосUA розповів член делегації, лідер фракції комуністів у Верховній Раді України Петро Симоненко.

— Про що йшлося на зустрічі?

— Взагалі, ці зустрічі відображають загальні настрої, які реально існують у політичній сфері життя Російської Федерації. Вони зводяться до наступного: в деякій мірі нерозуміння того, чому зовнішня політика України змінюється. В першу чергу, мається на увазі зміна позиції офіційного Києва на загострення відносин з Російською Федерацією. Це торкається, в першу чергу, постачання зброї до Грузії під час конфлікту, проблеми СОТ, питання, які мають відношення до газу.
Також були висловлені дуже серйозні зауваження з боку представників Російської Федерації щодо проблеми вступу України до НАТО. І буквально було заявлено, що вступ України до НАТО — це анулювання так званого Великого договору, який укладений між Україною й Росією, з усіма подальшими наслідками. Тобто, з боку Росії це принципова позиція. Зрозуміло, що сьогодні головна мета нашої делегації — відновити нормальний переговорний процес.

— Які конкретно питання обговорювались?

— В першій частині переговорів ми домовилися про певні позитивні моменти: спільна Комісія парламентів України та Росії буде знову засідати десь після 15-го січня. Таким чином, ми розпочнемо детальний та грунтовний переговорний процес, який буде давати можливість мати реальні позитивні зрушення у цьому напрямку.
Відносно ж Єдиного економічного простору — є розуміння того, що виходити з кризи легше буде спільними зусиллями, допомагаючи один одному та захищаючи інтереси один одного. Обговорювали також питання, які хвилюють дуже Росію — проблеми транслювання російських телеканалів, проблеми вилучення російських книжок з наших бібліотек, проблеми, які мають відношення до того, як поводить себе український Президент і його політичне оточення, коли приймаються рішення щодо політичної оцінки Голоду. Ці питання, на погляд російської сторони, дуже ускладнюють наші взаємини. Проте, у них є велике бажання підтримати ті політичні сили України, які сприяють поглибленню інтеграційних процесів, у тому числі з Російською Федерацією.

— Яку позицію щодо вступу України до НАТО висловила українська делегація?

— Делегація складалась з різних політичних сил, тому звучали різні думки щодо цього питання. Наприклад, «Наша Україна» в особі Ірини Геращенко висловилась за вступ України до НАТО. Я категорично висловився проти цього. Я спираюсь у своїй позиції на громадську думку, оскільки більшість українських громадян не підтримує вступу України до Північноатлантичного альянсу.

— Чи порушувалось питання боргу України за газ?

— О 16.00 за московським часом (о 15 — за Києвом — ГолосUA) відбудеться зустріч з Володимиром Путіним та Дмитром Мєдвєдєвим. Я переконаний, що принципова позиція, яка буде висловлена під час цієї зустрічі, — за спожитий газ треба платити. Виходить, що Україна споживає, не оплачує та ще й свої питання, які загострюють відносини, піднімає. Тому, я вважаю правомірними вимоги російської сторони про те, що потрібно спочатку сплатити за газ, а тоді говорити, «скільки потрібно ще газу і за якою ціною».

— Чи коментувала російська сторона факт можливого постачання Україною зброї до Грузії?

— Російська сторона засуджує цей факт, бо загинули сини російських матерів. Загинули в результаті постачання якраз зброї масового знищення, якщо говорити про систему «ГРАД» . Постачання саме Україною, а не українським народом. Росія негативно ставиться до цього. Тому зрозуміло, що це питання, яке ще більше ускладнює відносини між Росією та Україною.