Петро Симоненко: ”Росія запропонувала Україні виходити з економічної кризи разом”

Политика

Сьогодні відбувається візит делегації Верховної Ради України до Москви. Українських парламентаріїв приймають на вищому рівні: заплановані зустрічі із президентом РФ Дмитром Мєдвєдєвим, прем’єр-міністром Володимиром Путіним. Вже відбулися переговори із групою депутатів Держдуми РФ на чолі із головою Ради Федерації Сергієм Міроновим. Про результати зустрічі в інтерв’ю кореспонденту ГолосUA розповів член делегації, лідер фракції комуністів у Верховній Раді України Петро Симоненко.

— Про що йшлося на зустрічі?

— Взагалі, ці зустрічі відображають загальні настрої, які реально існують у політичній сфері життя Російської Федерації. Вони зводяться до наступного: в деякій мірі нерозуміння того, чому зовнішня політика України змінюється. В першу чергу, мається на увазі зміна позиції офіційного Києва на загострення відносин з Російською Федерацією. Це торкається, в першу чергу, постачання зброї до Грузії під час конфлікту, проблеми СОТ, питання, які мають відношення до газу.
Також були висловлені дуже серйозні зауваження з боку представників Російської Федерації щодо проблеми вступу України до НАТО. І буквально було заявлено, що вступ України до НАТО — це анулювання так званого Великого договору, який укладений між Україною й Росією, з усіма подальшими наслідками. Тобто, з боку Росії це принципова позиція. Зрозуміло, що сьогодні головна мета нашої делегації — відновити нормальний переговорний процес.

— Які конкретно питання обговорювались?

— В першій частині переговорів ми домовилися про певні позитивні моменти: спільна Комісія парламентів України та Росії буде знову засідати десь після 15-го січня. Таким чином, ми розпочнемо детальний та грунтовний переговорний процес, який буде давати можливість мати реальні позитивні зрушення у цьому напрямку.
Відносно ж Єдиного економічного простору — є розуміння того, що виходити з кризи легше буде спільними зусиллями, допомагаючи один одному та захищаючи інтереси один одного. Обговорювали також питання, які хвилюють дуже Росію — проблеми транслювання російських телеканалів, проблеми вилучення російських книжок з наших бібліотек, проблеми, які мають відношення до того, як поводить себе український Президент і його політичне оточення, коли приймаються рішення щодо політичної оцінки Голоду. Ці питання, на погляд російської сторони, дуже ускладнюють наші взаємини. Проте, у них є велике бажання підтримати ті політичні сили України, які сприяють поглибленню інтеграційних процесів, у тому числі з Російською Федерацією.

— Яку позицію щодо вступу України до НАТО висловила українська делегація?

— Делегація складалась з різних політичних сил, тому звучали різні думки щодо цього питання. Наприклад, «Наша Україна» в особі Ірини Геращенко висловилась за вступ України до НАТО. Я категорично висловився проти цього. Я спираюсь у своїй позиції на громадську думку, оскільки більшість українських громадян не підтримує вступу України до Північноатлантичного альянсу.

— Чи порушувалось питання боргу України за газ?

— О 16.00 за московським часом (о 15 — за Києвом — ГолосUA) відбудеться зустріч з Володимиром Путіним та Дмитром Мєдвєдєвим. Я переконаний, що принципова позиція, яка буде висловлена під час цієї зустрічі, — за спожитий газ треба платити. Виходить, що Україна споживає, не оплачує та ще й свої питання, які загострюють відносини, піднімає. Тому, я вважаю правомірними вимоги російської сторони про те, що потрібно спочатку сплатити за газ, а тоді говорити, «скільки потрібно ще газу і за якою ціною».

— Чи коментувала російська сторона факт можливого постачання Україною зброї до Грузії?

— Російська сторона засуджує цей факт, бо загинули сини російських матерів. Загинули в результаті постачання якраз зброї масового знищення, якщо говорити про систему «ГРАД» . Постачання саме Україною, а не українським народом. Росія негативно ставиться до цього. Тому зрозуміло, що це питання, яке ще більше ускладнює відносини між Росією та Україною.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *