Центрвиборчкому загрожує кримінальна відповідальність, — експерт

0

Центральна виборча комісія повинна понести кримінальну відповідальність за неоголошення початку виборчої кампанії парламентських виборів.

Про це сказав голова Українського юридичного товариства Олег Березюк, на прес-конференції, передав кореспондент ГолосUA.

“Члени ЦВК є посадовими особами, а якщо посадові особи не виконують свої обов’язки, вони повинні понести кримінальну відповідальність за зловживання службовою діяльністю”, — сказав він.

При цьому експерт наголосив, що ще не відомо, чи будуть внесені зміни до чинної Конституції в лютому наступного року, а тому діяльність ЦВК може призвести до зриву виборчого процесу.

“Відповідно до норм чинної Конституції вибори повинні проводитися у березні 2011 року. Ще не відомо, чи будуть внесені зміни до Конституції, оскільки повинна бути ще одна сесія, під час якої ці зміни мають бути проголосовані “, — зазначив експерт.

Водночас Олег Березюк повідомив, що має намір звернутися до Президента України з проханням вжити відповідних заходів щодо своєчасного проведення виборчої кампанії.

“Якщо в лютому не буде оголошено про початок виборчої кампанії, відповідальність за зрив виборчого процесу ляже на належних осіб ЦВК”, — заявив експерт.

Він також зазначив, що в даному випадку є два виходи з ситуації — або Генпрокурор дає вказівку ЦВК діяти за законом, або Президент вносить до Верховної Ради кандидатури нових членів ЦВК.